Bedminton: BAR-BAR CUP JUNIOR I.

22.4.2018 sa v našom športovom centre odohral 1. ročník juniorského BAR-BAR CUPu v bedmintone. Turnaja sa zúčastnilo 42 nadšených bedmintonistov zo 6 slovenských a českých klubov (BAR-BAR Skalica, BK GYPY Piešťany, BC Lokomotiva Kunovice, SK Badminton Uherské Hradište, Sokol Želechovice, Bratislava).

Hráči boli rozdelení do 4 kategórií podľa veku, a to U9, U11, U13 a U15. V najvyššej a najnižšej kategórii odohral zápasy každý s každým; deti v kategóriách U11 a U13 boli rozdelené do 2 skupín, z ktorých do pavúka postúpili vždy dvaja.

Kategóriu U9 vyhrala suverénne Ela Bieleschová (BK GYPY Piešťany) bez straty jediného zápasu, druhý sa umiestnil Lukáš Androvič (BAR-BAR Skalica) a na treťom mieste skončila Nella Šedlbauerová (BAR-BAR Skalica).

V kategórii U11 sa do pavúka nepodarilo prebojovať nikomu z Barbarov, pretože obaja skončili v skupine na 3. mieste. Zápasy medzi najlepšími hráčmi boli veľmi napínavé. Poradie dopadlo nasledovne: 1. Petr Ondra (Sokol Želechovice), 2. Ondra Turčinek (BC Lokomotiva Kunovice) a 3. Víťa Klučka (SK Bedminton Uherské Hradište).

Kategóriu U13 ovládli hráči a hráčky z Piešťan; najlepšie výkony predviedli Anna Kublová, Sofia Seitlerová a Paulína a Ivan Bieleschovci.

Najtesnejšie však dopadla najvyššia kategória, kde boli hráči natoľko vyrovnaní, že museli rozhodovať vzájomné zápasy. Vskutku sa bolo na čo pozerať. Prvé miesto vybojoval Viktor Streharski (Bratislava), druhé miesto patrilo Miriam Mikulášovej (BK GYPY Piešťany) a tretie miesto obsadil Oliver Nagy (SK Badminton Uherské Hradište).

Všetkým deckám ďakujeme, boli ste super!