Majstri, majstri, majstri! Rozprávkové zakončenie sezóny skalických squashistov.

Fianl four IMET Bratislava 26.5.2018

Štyri najlepšie družstvá súťaže sa stretli vo Final four I. slovenskej ligy: Piešťany (1), Skalica (2), Košice (3), Adequart BA (4).

V semifinále Skalica nastúpila proti Košiciam, vzájomné duely v sezóne 4/0 a 0/4. Barbari po neuveriteľnom priebehu doslova ukradli Košiciam postup do finále. Pritom sa tento semifinálový duel nezačal vôbec dobre. Juraj Spáčil a Rišo Taranda prehrali zhodne svoje zápasy 0:3. Prišiel však obrat, na ktorý budú aktéri toho duelu ešte dlho spomínať. Kuba Zapala vykresal iskierku nádeje výhrou 3:0. V poslednom dueli nastúpil Marek Gula s nožom na krku. Proti nepríjemnému Bánocimu musel vyhrať 3:0 a ani to nemuselo stačiť. Už v prvom sete Marek odvrátil tri gemboly a otočil zo 7:10, ale tá najväčšia paráda prišla až v sete treťom. Marek prehrával 0:8! Trpezlivou hrou však uvareného súpera v závere prevalcoval a vyhral 11:9. Na rad prišlo rátanie bodov. Verdikt? 103:103. Rozhodol vzájomný zápas jednotiek ktorý Barbari vyhrali.

Vo finále Barbari zdolali najlepší tím po základnej časti SC Piešťany po výsledku 2:2 na zápasy 8:7 na gemy. Tak ako v semifinále, opäť sa rozhodovalo v poslednom zápase. Skalický žolík Marek Gula nepripustil žiadne komplikácie a hneď prvým vyhratým gemom 12/10 zabezpečil Barbarom vytúžený titul!

 

 

Zostava: Jakub Zapala, Robo Trnovec, Marek Gula, Juraj Spáčil, Rišo Taranda, Andrej Královič, Pavel Blaha